top of page
Coffee Pusquel

Coffee Pusquel, kahvesever bir çiftin uzun zamandır özel ilgi duydukları butik kahve üzerine profesyonel hayattaki tecrübelerini de ekleyerek yaratmış oldukları bir markadır. 

Marka sahipleri Coffee Pusquel doğmadan önce nitelikli kahve çekirdeklerinin hikayesini, hangi çiftliklerin hangi yöntemlerle üretim yaptıklarıni, çekirdeklerin en optimum şekilde nasıl kavrulduğunu, öğütüleceği ve demleneceği gibi konular üzerine sürekli ilgi duyarak en iyi aroma ve tadı alabilmenin yollarını tecrübe ettiler. 

 

Nitelikli kahve tercihlerinden tam olarak emin olduktan sonra diğer kahve severler ile bu tecrübelerini paylaşmak istemeleri Coffee Pusquel’ü yaratmalarına neden oldu.

Ayrıca kahve tüketimine renk katan Moccamaster ve Hario gibi butik markaları da bünyelerine alarak kahve severlerin en doğru fiyat ile tüm ihtiyaçlarını karşılamayı amaçladılar. 

 

Coffee Pusquel tümü grade 1-2 kalitesinde olan 9 çeşit nitelikli kahveyi kahve severler ile buluşturuyor. Bu 9 çeşit içinde kahvesever çiftin Brezilya ve Etiyopya çekirdekleri ile harmanlamış olduğu Pusquel Tasted Blend mükemmel asitiditesi ve aroması ile en çok tercih edilen seçeneklerden biri olmuştur. Bir diğer seçenek olan Burundi Rusenda siyah çay, mandalina ve vanilya notalarını alabileceğiniz, 1.800m. irtifada yetişen Burundi çekirdekleri dengeli bir asit oranı ve kremalı gövdesi ile mükemmel bir günlük içime sahiptir. Brezilya, Peru ve Etiyopya tercih eden kahve severler için de yine butik çiftliklerden edindiğimiz çekirdekleri kavuruyor ve tercihlerine göre öğütüyoruz. Coffee Pusquel kahvenin bir meyve olduğu gerçeğinden yola çıkarak barındırdığı aromaları en ideal şekilde alabilmek adına çekirdeklerini asla koyu kavurmuyor. Kavurma sürecinde, her işlemde aynı çizgiyi yakalamak adına en ince detayları kaçırmamak için bir yol haritası bile bulunduruyor, bu konudaki hassasiyeti “Roasted with Love” mottosu ile de mühürlüyor. 

bottom of page