top of page

Teslimat ve İade bildirimi

1.TESLİMAT

Pusquel.com internet sitesi üzerinden yapılan alışverişlerde müşteri tarafından imzalanmış bulunan mesafeli satış sözleşmesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla satın alınan ürün  Alıcı'nın sipariş formunda  belirtmiş olduğu adrese ve belirtilen yetkili kişi/kişilere teslim edilecektir.

Malın teslimat masrafları aksine bir hüküm yoksa Alıcı'ya aittir. Satıcı, Web sitesinde teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse teslimat masrafları Satıcı’ ya ait olacaktır. Malın teslimatı; satıcının stokunun müsait olması halinde ve ödemenin gerçekleşmesinden sonra taahhüt edilen sürede yapılır. Satıcı, sipariş konusu Mal/Hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı haller saklı kalmak kaydıyla, Mal/hizmeti, Alıcı tarafından Mal/Hizmet ‘in sipariş edilmesinden itibaren 30 (otuz) gün içinde teslim eder. Herhangi bir nedenle Alıcı tarafından Mal/Hizmet bedeli ödenmez veya yapılan ödeme banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı Mal/Hizmet ‘in teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. Malın Satıcı tarafından kargoya verilmesinden sonra ve fakat Alıcı tarafından teslim alınmasından önce Alıcı tarafından yapılan sipariş iptallerinde kargo bedelinden Alıcı sorumludur.

 Sipariş formunda verilen teslimat süresi teslimatın gerçekleştirilebileceği zamana göre %100 oranında toleranslıdır.

Belirtilen adreste herhangi bir hata durumunda teslimatı gerçekleşemeyen sipariş ile ilgili olarak siparişi veren ile bağlantı kurulmaktadır.

Yapılan teslimatlar müşteri tarafından verilmiş olan e posta adresine bildirim yapılmak sureti ile de teyit edilir.

 

2. İADE BİLDİRİMİ

            Alınan her ürün, Coffee Pusquel’ün garantisi altındadır.

 

            Müşteri, alınmış olan ürününü ambalajını açmadan/tahrip etmeden//bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren 14 günlük süre içinde teslim alınan şekli ile iade edilebilir. Ürün, ürün faturası, sipariş numarasını da içeren bir dilekçe veya iade formu ile iade edilmelidir.

 

            Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşünülen paketler, teslim alınan firma yetkilisi önünde açıp kontrol edilmelidir.  Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürün teslim alınmamalıdır.  Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğinin kabul edileceği unutulmamalıdır.

 

            Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.

 

            Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür

 

          Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürünün satıcıya ulaşması anından itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankalar tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede Adwo reklam danışmanlık dış tic. Ltd.şti. herhangi bir tasarrufu bulunmamaktadır.

 

            Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade alınmayacak ve bedelini iade edilmeyecektir.

           

            Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.

bottom of page